ΣΥΝΔΕΣΜΟΣ ΒΕΤΕΡΑΝΩΝ ΟΔΗΓΩΝ ΑΓΩΝΩΝ

Η ζωντανή ιστορία του μηχανοκίνητου αθλητισμού στην Eλλαδα.

Πρόγραμμα Αγώνων 2013

ΚΥΠΕΛΛΟ  ΑΣΦΑΛΤΟΥ

1. ΡΑΛΛΥ ή ΣΠΡΙΝΤ ΛΑΜΙΑΣ 24 Μαρτίου   ΑΛΑΛ                  

2. ΡΑΛΛΥ ή ΣΠΡΙΝΤ ΑΛΜΥΡΟΥ            9   Ιουνίου   ΛΑΒ             

3. ΡΑΛΛΥ ή ΣΠΡΙΝΤ ΙΩΑΝΝΙΝΩΝ 14 Ιουλίου    ΕΛΕΤΑ       

4. ΡΑΛΛΥ ή ΣΠΡΙΝΤ ΑΙΓΙΟΥ                   8 Σεπτεμβρίου ΑΛΜΑ

5. ΡΑΛΛΥ ή ΣΠΡΙΝΤ ΑΤΤΙΚΗΣ               6    Οκτωβρίου                           Αγωνιστικό ΕΛΠΑ  

6. ΡΑΛΛΥ ή ΣΠΡΙΝΤ ΚΡΗΤΗΣ               27   Οκτωβρίου                             ΑΟΚ

7. ΡΑΛΛΥ ή ΣΠΡΙΝΤ ΠΑΛΑΔΙΟ            30 Νοεμβρίου START LINE

Από τους 7 αγώνες θα προσμετρούν οι 6.

Για να καταταγούν οι αγωνιζόμενοι στην τελική βαθμολογία, πρέπει να έχουν εκκινήσει  τουλάχιστον σε 3 αγώνες.

ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΑΝΑΒΑΣΕΩΝ

1. ΑΧΛΑΔΟΚΑΜΠΟΣ 30-31 Μαρτίου ΛΑΤ - ΑΟΠ

2. ΚΥΜΗ 27-28 Απριλίου START LINE 

3. ΡΙΤΣΩΝΑ 15-16 Ιουνίου Αγ.ΕΛΠΑ-ΑΛΑ

4. ΟΜΑΛΟΣ 31/8-1 Σεπτεμβρίου ΑΛΑΧ

5.    ΠΟΡΤΑΡΙΑ 28-29 Σεπτεμβρίου ΛΑΒ

6.    ΑΤΤΙΚΗ           16-17   Νοεμβρίου ΑΣΟΑΑ

Από τους 6 αγώνες θα προσμετρούν οι 5

Για να καταταγούν οι αγωνιζόμενοι στην τελική βαθμολογία, πρέπει να έχουν εκκινήσει  τουλάχιστον σε 3 αγώνες.

ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΤΑΧΥΤΗΤΑΣ

1.  ΤΡΙΠΟΛΗ 13-14   Απριλίου ΥΠΕΡΕΙΩΝ - ΑΡΤΕΜΙΣ

2.  ΜΕΓΑΡΑ 11-12      Μαΐου START LINE

3.  ΣΕΡΡΕΣ   2 -  3          Νοεμβρίου ΠΥΘΑΓΟΡΑΣ - ΑΣΦΑ .

4. ΤΡΙΠΟΛΗ                 7 – 8            Δεκεμβρίου             START LINE

Θα προσμετρούν όλοι οι αγώνες

Για να καταταγούν οι αγωνιζόμενοι στην τελική βαθμολογία, πρέπει να έχουν εκκινήσει  τουλάχιστον σε 3 αγώνες.

ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΡΑΛΛΥ ΙΣΤΟΡΙΚΩΝ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΩΝ

1.      24 Μαρτίου ΛΑΜΙΑΣ (Α)      ΑΛΑΛ

2&3&4     17-  19 Μαΐου  ΙΣΤΟΡΙΚΟ ΑΚΡΟΠΟΛΙΣ(ΑΑΧ) ΕΛΠΑ

5. 6 Οκτωβρίου ΑΤΤΙΚΗ (Α) Αγ.ΕΛΠΑ

6. 20 Οκτωβρίου ΜΑΥΡΟ ΡΟΔΟ (Χ) ΑΛΑ

7. 30 Νοεμβρίου ΠΑΛΑΔΙΟ(Α) START LINE

Από τους 7 αγώνες θα προσμετρούν οι 6

Για να καταταγούν οι αγωνιζόμενοι στην τελική βαθμολογία, πρέπει να έχουν εκκινήσει  τουλάχιστον σε 3 αγώνες.

ΚΥΠΕΛΛΟ ΡΑΛΛΥ ΚΡΗΤΗΣ

1.  ΣΠΡΙΝΤ ΧΑΝΙΩΝ           13     -  14      Απριλίου          ΑΛΑΧ

2.   ΣΠΡΙΝΤ ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ   22    -    23 Ιουνίου ΑΟΚ

3.   ΡΑΛΛΥ ΚΡΗΤΗΣ               26    -  27 Οκτωβρίου ΑΟΚ

4.   ΣΠΡΙΝΤ ΧΑΝΙΩΝ       23   -   24 Νοεμβρίου ΑΛΑΧ

       

Θα προσμετρούν όλοι οι αγώνες

Για να καταταγούν οι αγωνιζόμενοι στην τελική βαθμολογία, πρέπει να έχουν εκκινήσει  τουλάχιστον σε 3 αγώνες.

ΕΠΑΘΛΟ ΑΤΤΙΚΗΣ (Άσφαλτος)

1. 30     Ιουνίου  ΣΠΡΙΝΤ ΑΤΤΙΚΗΣ ΜΕΛΑΝΙΩΝ – ΑΛΑΜΕ

2. 6 Οκτωβρίου  ΣΠΡΙΝΤ ΑΤΤΙΚΗΣ Αγ. ΕΛΠΑ

3. 30 Νοεμβρίου  ΠΑΛΑΔΙΟ START LINE

Οι βαθμολογίες θα είναι με σύστημα πολυνίκους. 

Θα προσμετρούν όλοι οι αγώνες

Επίσης η ΕΠΑ/ΕΘΕΑ ανακοινώνει το πρόγραμμα του Πρωταθλήματος DRAGSTER

ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ DRAGSTER

1.      23-24 Μαρτίου ΤΥΜΠΑΚΙ ΦΙΜΑ

2.    20-21 Απριλίου  ΣΕΡΡΕΣ ΛΕΝΟΕ

5.     1 – 2 Ιουνίου ΠΟΛΥΚΑΣΤΡΟ ΛΕΜΑΚ

1.      29-30 Ιουνίου ΤΥΜΠΑΚΙ ΑΣΗ

1.       7 - 8 Σεπτεμβρίου ΠΟΛΥΚΑΣΤΡΟ ΛΕΜΑΚ

6.     5 – 6 Οκτωβρίου  ΘΗΒΑ ΛΕΝΟΕ

7.     2 - 3 Νοεμβρίου ΘΗΒΑ (ΤΕΛΙΚΟΣ) ΦΙΜΑ-ΛΕΝΟΕ-ΛΕΜΑΚ

Από τους 7 αγώνες θα προσμετρούν για την βαθμολογία οι 4.

Ο τελικός αγώνας της 3ης Νοεμβρίου στην Θήβα, θα μετράει στην βαθμολογία με συντελεστή 2